IRINA TAMMIS

NUKUD TRIIBUSEELIKUTES

Nende nunnude tegemiseks ei olnud ideed vaja kaugelt otsida. Hiiumaa naiste rahvariided miniversioonis on just see, mida meie külaline võiks siit saarelt endaga kaasa viia. Pähkliks oli aga see, kuidas kõik nii pisikesena tõeselt edasi anda. Taas-kord saan kiita tänapäeva tehnoloogiat, tänu millele sain lasta seelikutriibud kangale trükkida. Ülejäänu on peen käsitöö. Peas keerleb mõte naisele ka mees kõrvale teha, aga uskuge, see on märksa keerulisem ülesanne.

SARI “HIIU PITS”

Hiiumaa rahvariiete heegelpitsid on meie kaugelt ära tuntav ja erinäoline pärand. 2020. aasta lõpus ilmus raamat “Hiiumaa heegelpitsid”, mille kujundaja ja koosta-jana on nüüd pitsimustrite varamu digitaalsena olemas ja kaante vahel. Sealt edasi hargneski mõte neid mustreid kujutada muus materjalis. Minu puhul on see puit. Tänu tänapäeva tehnoloogiale kohendasin mustrid selliseks, et neist sai toodete sari „Hiiu Pits“. Esialgu on valminud klaasialused, kõrvarõngad ja prossid, kuid iga idee elab edasi ning aja jooksul võib see rida täieneda.

KÕRVARÕNGAD

Käsitsi värvitud Pühalepa ja Reigi seelikutriipudega kõrvarõngad.

VÕTMEHOIDJA “VÕRGUKÄBI”

Algusest peale, kui me selle projekti raames MUISi varamuga tutvuma hakkasime, paelusid mind peremärkidega kalurite võrgukäbad. Disainerina olen aja jooksul kujundanud väga palju logosid, mis on põhimõtteliselt sama, kui teha peremärki – firma jaoks identiteedi kujundamine. Tõstsin saare nime tähed sellisesse asendisse, mis oleks tajutav märgina. Ülejäänud võtmehoidjal olevad kujutised on ajalooliselt olnud kaitsva iseloomuga, kaitsku need siis meid ja meie külalisi ka täna.