Suvine giidituur vanas Kärdlas, käkisupireede ja suitsusaunapäevad Mihkli talumuuseumis – nädalavahetus Hiiumaa Muuseumis!

Reedel kell 11-14 serveerime Mihkli talumuuseumis taas käkisuppi. Käkisupi keedame mõnusasti lõkkel. Käkkide keeramiseks on Emmaste kandi Hiiu Jähu jahvatanud meile spetsiaalselt sutsu jämedamat odrajahu, et supp saaks sehune nagu ta olema peab. Tule proovi, kuidas hiidlaste ammune lemmikroog maitseb!

Reedel kell 14 alustame Pika Maja eest tuuri Kärdla ajaloos. Ille Savioja viib meid paarisaja aasta tagusesse aega, mil hakkas võrsuma tänane Kärdla. Tuur kestab ca 2 tundi, kaasa haara 5 eurot.
 
Laupäeval ja pühapäeval kütame soojaks Mihkli talumuuseumi suitsusauna, sest algamas on Suitsusaunapäevade kesksuvine sats! Laupäeval on saun soe kell 16-21 ja pühapäeval 15-21. Tule vihtle keha korralikult läbi, saunapesu käib nagu vanasti – ikka pesukausist.
 
𝐊ä𝐢𝐦𝐚𝐬𝐨𝐥𝐞𝐯𝐚𝐭𝐞𝐬𝐭 𝐧ä𝐢𝐭𝐮𝐬𝐭𝐞𝐬𝐭:
Suur hea meel on, et eriti usinasti kulutate te sel suvel Pika Maja uksi, sest majas on 2 suurepärast näitust. Pika Maja alumisel korrusel on “Konrad Mägi ja tema kaasaegsed” Enn Kunila kunstikollektsioonist ( peagi tulekul ka näituse tuurid koos Enn Kunilaga) ning Kärdla näitus – Kärdla: rootsi küla, saksa alev, eesti linn.
 
Mihkli talumuuseumis on sel suvel aidamajas mesindusnäitus “Pörgokärbeste vanamoor ehk noppeid Hiiumaa mesinduse ajaloost” , kus väljas Hiiumaa eri paigust pakktarusid ja muid põnevaid esemeid. Laste jaoks on näitusele meisterdatud toredad infotarud, et mesindust mänguliselt haarata.
 
R. Tobiase majamuuseumis on päris uuena avatud Tobiase portreede näitus, mida igaüks täiendama on oodatud! Juba on üleval suurepäraseid töid Hiiumaa harrastuskunstnike poolt.
 
Kassari muuseumimajas avasta Hiiumaad läbi nelja ürgelemendi: vee, tule, õhu ja maa. Sel suvel on majas ka näitus kohalikust Kassari näitemängust 100 aasta jooksul.
 
Toredat peagi algavat nädalavahetust! ☀️