Muuseumipere sai tunnustused Kultuurkapitalilt ja Hiiumaa Vallalt

12. jaanuaril 2024 avati pidulikult Hiiumaa kultuuriaasta. Sel korral peeti ühiselt pidu Kõrgessaare Vaba Aja Keskuses.  Eesti Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupi tunnustas silmapaistvaid tegijaid.

Meie muuseumi kaks säravat ja tublit töötajat said samuti Kultuurkapitali poolt preemiad – Helgi Põllo ja Jaanika Kuusk. Lisaks sai muuseum tänu ja märkimise valla poolt, seoses möödunud aastal silmapaistvalt Mardilaadal osalemise eest.
Eesti Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupi aastapreemia said Kadri Tikerpuu ja projekti “Päevasaare Lood” eestvedajad Jaanika Kuusk ja Helle-Mare Kõmmus.
Projekt “Päevasaare Lood” tõi möödunud aasta suve lõpus kokku üle 100 pärimuskultuuriga tegelevat last Saaremaalt, Vormsilt, Muhust, Kihnust, Ruhnust, Pranglilt ja Hiiumaalt. Projekti peaeesmärgiks oli siduda noored tugevamalt esivanemate keele ja kultuuripärandiga, et toetada meie kultuurilise mälu säilimist, kultuuri püsimajäämist ja identiteeti. Kõike seda, mis toimus neil pärimuspäevadel Hiiumaal, valmistasid ette ja viisid ellu Jaanika Kuusk ja Helle-Mare Kõmmus.
Eesti Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupi tänu ja kummardus kuulub Helgi Põllole.
Helgi Põllo on Hiiumaa kultuuri- ja turismielu edendaja, giid, lugude looja ning tunnustatud kõneleja. Pärandihoidja, ajaloo ja omakultuuri uurija. Sadade projektide, näituste, raadiolugude ja artiklite koostaja. Samuti mitmete raamatute autor või kaasautor. Tegija ja looja suure algustähega, kelle panuse kirjeldamiseks kuluks mitmeid lehekülgi. Hiiumaa au, väärikus ja südametunnistus, kelle elutöö väärib sügavat tänu ja kummardust.
Muuseumipere rõõmustab oma tublide kolleegide üle 🙂
Aitäh märkamast Hiiumaa Vald ja Hiiumaa Kultuurkapitali ekspertgrupp.