malestuspink-tobiase-majamuuseumis

Mälestuspink kolmele mehele – Käina köstrimaja eest seisjale

malestuspink-tobiase-majamuuseumis

Mälestuspink kolmele mehele – Käina köstrimaja eest seisjale

29. mail, Rudolf Tobiase 151. sünniaastapäeval, toimus tema sünnimajas mitu toredat sündmust. Käina Kaunite Kunstide kooli õpilaste ja õpetaja esitatud muusikapalade kuulamise järel avasime pingi kolmele mehele- Joann Kallasele, Lembit Odresele ja Volli Mäeumbaiale, kelle otseseks teeneks võib pidada seda, et see vana köstrimaja meil täna üldse olemas on.

Pink, mille valmistas kohalik meister Vendo Liit, sai valmis küll juba eelmisel aastal, mil R. Tobiase muuseumil täitus 50 aastat, kuid ilusamaid ilmu oodates jätsime avamise kevade ootele.

Eks muuseumil ole olnud igasuguseid aegu, kuid selle pingiga tahame rõhutada, kui oluline on kogukonna ja kohalike inimeste tugi ning toetus. Samal teemal võttis Käina osavalla nimel sõna ka Omar Jõpiselg.

Seejärel avasime muuseumi aidaruumis veel väikese portreede näituse. Kutsusime muuseumiööl kohalikke harrastuskunstnikke R. Tobiasest portreesid joonistama. Tulemus sai väga tore. Innustame ka päris kunstnikke ja lihtsalt muuseumikülastajaid seda tööd ette võtma. Uued tööd lisame näitusele jooksvalt.

R. Tobiase muuseum avatakse suveperioodiks juba 5. juunil.

malestuspink-tobiase-majamuuseumis