muuseumiöö-hiiumaal

Muuseumiöö tuleb taas!

muuseumiöö-hiiumaal

Muuseumiöö 2024 “Öös on vabadust”

Muuseumiöö tuleb taas ühes põnevate eriprogrammidega!

𝐓𝐞𝐫𝐞 𝐭𝐮𝐥𝐞𝐦𝐚𝐬𝐭 ö𝐢𝐬𝐞𝐬𝐬𝐞 𝐦𝐮𝐮𝐬𝐞𝐮𝐦𝐢𝐦𝐚𝐚𝐢𝐥𝐦𝐚!  Taaskord avame üheks ainukordseks maikuu hilisõhtuks Hiiumaa muuseumid koos põnevate eriprogrammidega! 
 

𝐇𝐢𝐢𝐮𝐦𝐚𝐚 𝐦𝐮𝐮𝐬𝐞𝐮𝐦𝐢öö𝐥 𝐨𝐬𝐚𝐥𝐞𝐯𝐚𝐝 𝐦𝐞𝐢𝐞 𝐟𝐢𝐥𝐢𝐚𝐚𝐥𝐢𝐝:
Mihkel Kiibuse Kroogi talu Valgu külas kell 18-23
Kassari muuseumimaja kell 18-23
Rudolf Tobiase majamuuseum kell 18-23
Mihkli Talumuuseum Malvastes kell 18-21
Pikk Maja Kärdlas kell 18-23
Tahkuna tuletorn kell 18-23

𝐓𝐞𝐢𝐬𝐞𝐝 𝐨𝐬𝐚𝐥𝐞𝐣𝐚𝐝:
Soera Talumuuseum Paladel kell 18-23
Suuremõisa loss kell 19-22
Käina kiriku varemed

Meie muuseumiöö programm on kirju kui Hiiumaa suvi!
Pikas Majas ootavad näitused Hiiumaa vanadest istmetest ja Kaljo Põllu ürgsed arhetüübid. Vahemikus kell 18-20 toimub töötuba, lapsi ootab mängutuba ja meisterdamine. Kell 21-23 on välja otsitud kõiksugu vanad filmid ja fotod Kärdla inimestest ja hoonetest – tule uudistama!
Mihkli talumuuseumi peategelased on muidugi kits Möki ja tema sõbrad lambad, kes nüüd juba teist suve Malvastes oma õnnelikku karjalooma elu elavad. Talu leivaahjus küpsetame värsket leiba, püstitame talgukorras uue lipuvarda ja sihikindlalt püüame lõpuks tööle saada ka kurikuulsa massinamootori. Ükskord ta ju tööle läheb?! Otseloomulikult pakume giidituure läbi sajandite pikkuse taluelu ning sellel õhtul on Mihkli Talumuuseumis Ott-Oliver Saartoki loovtöö esitlus “Hiiumaa sepised erakollektsioonist”.
Tahkuna tuletorntoob MuuseumiÖÖ sel korral kaasa hilisõhtuse lahtioleku ning prii pääsme. Kusjuures, päike loojub sel päeval alles kell 21.57 ehk vaatemängu jätkub kauaks!
Mihkel Kiibuse Kroogi talu on saladus ka paljude kohalike hiidlaste seas. See on omapärane talu Emmaste kandis, Valgu külas, kus aeg on justkui peatunud. Täpsemalt öeldes on see ajast puutumata kodutalu. Sel õhtul kütame ära sauna, peame jõuvõistlusi sõrmkoogu vedamises ning kaalu tirimises. Giidituurid toimuvad otseloomulikult minevikku.
R. Tobiase majamuuseumis naudime muuseumiööl maalikunsti ja muusikat. Kell 19.00 algab elava muusika kontsert Hiiumaa noortelt muusikutelt. Kavas on portreede joonistamine ning Tobiase perekonna jutustused.
Kassari muuseumimajas  avame muuseumiööl näituse “Näitemängust Kassari saarel”, mis jääb avatuks kuni suve lõpuni. Muuseumiööl  läheb Kassaris kindlasti ka näitetükkide tegemiseks. Näitustest ootavad uudistamist Elu saarel. Tuli, vesi, õhk, maa ja Kappide avahoidla.

Kogu Hiiumaa 𝐦𝐮𝐮𝐬𝐞𝐮𝐦𝐢öö 𝐩𝐫𝐨𝐠𝐫𝐚𝐦𝐦 👉 https://muuseumioo.muuseum.ee/programm/hiiumaa/
 
𝐏𝐢𝐥𝐞𝐭𝐢𝐢𝐧𝐟𝐨: Muuseumiöö sissepääsutasud on vahemikus 0-1 eurot.
 
Kohtumiseni 18. mai kasvava kuu all! 
 
“Muuseumiöö toimub juba 15. korda. Eelmisel aastal oli külastajaid üle 70 000 ning osales 188 muuseumi ja mäluasutust. Pea 200-le lähenev programmide arv näitab, et läbiviijad peavad Muuseumiööd väga oluliseks väljundiks oma hoonete, näituste, programmide tutvustamisel”, kommenteeris Eesti Muuseumiühingu tegevjuht Anu Viltrop – ERR.

 

muuseumiöö-hiiumaal
hiiumaa-muuseumiöö
pikk-maja
mihkli-talumuuseum
tobiase-majamuuseum
muuseumiöö-hiiumaal
tahkuna-tuletorn
muuseumiöö