konrad magi tuurid

Näitusetuurid: Konrad Mägi ja tema kaasaegsed – Enn Kunila kunstikollektsioonist

konrad magi tuurid

Olete oodatud näitusetuuridele Pikas Majas:

26.07 kell 16 näitust tutvustab Enn Kunila
27.07 kell 12 näitust tutvustab Enn Kunila
31.07 kell 15 ja kell 17 näitust tutvustavad Enn Kunila ja Eero Epner
01.08 kell 11 ja kell 13 näitust tutvustavad Enn Kunila ja Eero Epner
15.08 kell 16.00 näitust tutvustab Enn Kunila
 
Tuuril osalemine muuseumipiletiga. Palume eelnevalt registreeruda kuna kohtade arv on piiratud. Registreerimine e-maili teel: info@hiiumaamuuseum.ee või telefonil 58840140.

Näitusel „Konrad Mägi ja tema kaasaegsed“ on väljas Konrad Mägi (1878–1925) ja temaga ühel ajal tegutsenud kunstnike looming, kokku üle 40 teose. Need olid sarnase elukogemusega autorid, kes olid sündinud 19. sajandi teisel poolel, mil Eesti rahvuslik kultuur hakkas leidma kindlamaid voolusänge. Nendest kujunesid esimese põlvkonna modernistid, kes seadsid fookusesse maali iseväärtused, ennekõike värvi.

Ühiselt pingutati ka kohaliku kunstielu arendamise nimel, kuid samas oldi väga avatud rahvusvahelisele kunstile. Reisiti palju ja toodi kaasa mitte ainult kunstimuljeid, vaid ka uusi leitud motiive. Nende elutajus on aimata looduslähedust ja harmooniaigatsusi, radikaalsemad avangardsed suunad jäid kõigile üpris võõraks ning kaugeks.

Omavahel ühendasid neid isiklikud sidemed, mis ulatusid lähedasest sõprusest õpetaja ja õpilase rollideni. Koos oldi need, kes panid aluse Eesti maalikunsti ajaloole.

Näitus on avatud iga päev kell 10–18, neljapäeviti 10–20.

 

konrad magi tuurid