Hiiumaa Muinsuskaitse Seltsi toimetised 1

21.50

Kogumik on Hiiumaa Muinsuskaitse Seltsi toimetiste sarja esimene raamat, mille eesmärk on Hiiumaa teemaliste uuringute, uurimuste, mälestuste, artiklite, juttude jms publitseerimine.

Esimese kogumiku aines on merekultuuri aastale kohaselt seotud peaasjalikult merendusega, aga juttu tuleb ka Suuremõisast, Kärdlast, Käinast, Hiiumaa Muinsuskaitse Seltsi enda tegevustest. Väljaande mahukamaks osaks on Emilian Lepisto mälestused, mis jutustavad haaravalt ühe Hiiumaa meremehe eluloo ja annavad pildi eelmise sajandi algupoole sündmustest hiidlase pilgu läbi.

Koostajad: Dan Lukas, Maarika Leis-Aste
Keeletoimetaja: Reelika Niit
Kujundaja: Mart Mõniste
Ilmumisaasta: 2016

256 lehekülge

3 laos

Toimetiste eesmärk on Hiiumaa teemaliste uuringute, uurimuste, mälestuste, artiklite, juttude jms publitseerimine. Sarja formaat on plaanitud olema paindlik ja mitmekesise teemaderingiga, seadmata rangeid piiranguid autoritele sisu või vormistuse osas. Lugejateni saavad toodud ka näiteks sahtlisse jäänud väiksemad kirjatööd, mis iseseisva trükise mõõtu välja ei anna. Siht on kajastada Hiiumaa kultuuripärandiga seonduvat väga eripalgeliselt ja valdkondlike eelistusteta – kõrvuti sobivad Torupilli Juss ja kaubalaev „Kärdla”.