“Paras paar. Torupilli Juss & Cätlin Mägi” raamat ja 2 CD-d

30.00

Väljaandesse kuulub kaks heliplaati. Esimene neist sisaldab Juhan Maakeri ehk Torupilli Jussi enda mängitud ja lauldud lugusid ning teine Jussi torupillilugusid ja laule Cätlin Mägi esituses.

Koostajad: Cätlin Mägi, Helen Kõmmus
Toimetaja: Janika Oras
Kujundus ja küljendus: Kärt Einasto / Loomruum

Väljaanne on ilmunud koostöös Eesti Pärimusmuusika Keskusega

2CD + tekstiraamat 112 lk

2 laos

Categories: ,

Torupilli Jussi esitatud lood on samas järjekorras nagu arhiivisalvestustel. Cyrillus Kreegi poolt 1921. aastal salvestatud lugudele Eesti Rahvaluule Arhiivist (plaadil nr 1–38) järgnevad Armas Otto Väisäneni sama aasta salvestused Soome Kirjanduse Seltsi arhiivist (plaadil nr 39–47). Et anda võimalikult täielik ülevaade pillimehe repertuaarist ja mängustiilist, on avaldatud kõik temalt salvestatud palad, sealhulgas ka sama loo korduvad esitused.
Heliplaatidele lisatud raamat tutvustab Juhan Maakeri elu ja muusikuteed. Lähemalt on kirjutatud 44 pilliviisi ja kolme laulu vormilisest ülesehitusest ja mänguvõtetest. Väljaande oluliseks osaks on valik eesti rahvamuusika eestkõneleja ja rahvamuusika ringreiside korraldaja August Pulsti värvikaid mälestusi Torupilli Jussist. Raamatu lõpus on andmed kasutatud arhiivimaterjalide ja kirjanduse kohta.